Fërgesë me Speca e Domate

Përbërësit

3 kokrra domate
5 spec jeshil
2 thelpinj hudhër
5 lugë gjelle gjizë
3 kokrra vezë
kripë
piper i zi
piper i kuq
2 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja
1
Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
2
Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë
3
Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
4
Shtoni gjizën dhe përzijeni. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
5
Shërbejeni të ngrohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *