Ja si te pastroni frigoriferin tuaj vetem me 2 perberes te cilet i keni ne shtepine tuaj dhe do te shpetoni

Menyra me e lehte per te pastruar frigoriferin eshte kjo lloj taktike ne fillim ju duhet ta hiqni nga priza sepse frigoriferit nuk i ben mire ta leni deren hap dhe ta pastroni pra me mire eshte me e heq prizen.

Pasi te keni bere veprimin e pare ju duhet te hiqni te gjitha ushqimet qe keni brenda dhe me pas me nje ene me uje pak te ngrohte dhe i hedh sod buke dhe uthull molle ju lani pjese brenda dhe do te shikoni qe nuk ka me arome ushqime dhe ai do te shkelqeje nga pastertia.

Dhe ai do te duket si i ri.Vetem me keto 2 perberes dhe pa harxhuar para ju mund ta beni frigoriferin e ri dhe te jemi me e qete.

Dhe ne fund do te ishte e mira qe te merrni nje lecke me leng limoni dhe kjo do ta disinfektoj frigoriferin tuaj dhe per gati 1 ore e 30 minuta ju mund ta vendsoni perseri ne prize tashme te paster dhe bere drite.

Nese postimi ju ka perlqyer beje LIKE dhe shperndaje te miqte tuaj.