Krem pite

0
74

Përbërësit

1 lt qumësht
100 gr margarinë
1 bustinë vanilje
8 lugë gjelle niseshte
10 lugë gjelle sheqer

Përgatitja
Përgatitja nis shumë thjeshtë dhe mjafton të përzieni në një tenxhere qumështin e nxehtë me niseshten, përzieni mirë derisa niseshteja të jetë tretur.
Shtoni sheqerin, margarinën dhe vaniljen.
Përzieni derisa kremi të jetë trashur.
Ëmbëlsira është gati. Ju bëftë mirë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here