Lazanja

Përbërësit

1 gotë qumësht
Beshamel
vaj ulliri
petë lazanje
salcë domatesh
djathë kaçkavall

Përgatitja
Në një tigan të thellë në zjarr mesatar shtoni qumështin dhe salcën beshamel . Trazojini mirë. Shtoni një lugë gjelle vaj ulliri. E lini masën rreth 5 minuta derisa të trashet.
Më pas e hiqni nga zjarri dhe vendosni një shtresë në një tavë. Vendosni një shtresë lazanja . Sipër shtoni salcën me mish të grirë. Shtoni përsëri salcën beshamel.
Përsëriteni këtë procedurë tri herë. Sipër i shtoni djathë të grirë. Vendoseni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Shijojeni!

Ingredients

1 cup of milk
béchamel
olive oil
lasagne noodles
tomato sauce
cheese

Preparation
In a deep skillet on medium heat and add the béchamel. Mix well. Add one tablespoon of olive oil. Leave it about 5 minutes until it is thick.
Then remove it from the fire and put a layer on a casserole. Place a layer o. Top with sauce add the minced meat. Add again the sausage.
Repeat this procedure three times. Above add minced cheese. Place in the oven for 30 minutes at a temperature of 180 degrees. Enjoy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *