Lajme te mira nga Italia, ja cfare ka ndodhur në 24 orët e fundit

Italia si vendi i dyte ku u shfaq koronavirusi tani pas me shume se 3 muajsh ka permiresime te dukshme.
Eshte mesuar se atje situata e koronavirusit vijon të shënojë rënie dhe ka goxha ngadalësim të përhapjes së virusit.

Keshtu sipas të dhënave të përditësuara, në 24 orët e fundit humbën jetën 75 persona, nga të cilët 10 i përkisnin zonës së Lombardisë.

Në vend u shënuan 355 raste të reja infektimesh dhe në total në të gjithë vendin numri i të prekurve ka shënuar 233.019 persona. Ndërkohë që në nisje të pandemisë, Italia ka shënuar 33.415 jetë të humbura nga COVID-19.

Cdo dite e me shume Italia po merr veten nga kjo pandemi dhe shpresojme te behet me mire.