LAZANJA me mish te grire me peta shtepie nga zonja DRITA

0
73

LAZANJA me mish te grire me peta shtepie

Petat: 2 te verdha vezesh ose nje te plote

me pak se 1 gote qumesht

miell afersisht 350-400 gr miell (sa per te bere 4 peta)

Mishin e grire e skuqim me qepe e domate si kima e gatshme per pastice apo ragu

Beshameli si zakonisht me 1 luge me maje gjalp dhe 1 luge me maje miell, rreth 1 liter qumesht.

Sipas radhes shtro pete, shtro beshamel shtro mishin e grire dhe prap pete , beshamel dhe mishin e grire,

Lart i vendosim beshamel dhe i pjekim

Dhe ka super shije.

Nese ky artikull ju pelqen shperndajeni me miqt tuaj