Makina e kengetarit grek i merr jeten 20 vjecarit shqiptar ne Greqi diten e sotme

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Greqi ku mesohet se nje 20 vjecar ka humbur jete diten e sotme në Menidi të Greqisë.

Aksidenti ka ndodhur kur fuoristrada e këngëtarit Janis Ksanthopoulos, 24 vjeç, ka devijuar majtas rrugës dhe është përplasur ‘kokë më kokë’ me një automjet tjetër në rrugën “Dekelias” në Menidi.

Pas përplasjes, mjeti i dytë në të cilin ndodheshin dy 20-vjeçarë është përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike, ku ka mbetur i vdekur njëri prej tyre, pikërisht Antonio Daja nga Hajmeli i Vaut të Dejës.

Policia ka arrestuar te rinjt dhe grupi hetimor po punon per zbardhjen e ngjarjes se kush e shkaktoi aksidentin. shiko.news