Ndahet nga jeta ne moshe te re afaristi Arlind Kërçagu.

KOSOVE- Ndahet nga jeta ne moshe te re afaristi nga komuna e Rahovecit Arlind Kërçagu.

Ai ishte nje afarist i sukseshem ne Kosove dhe nje njeri shembullore per te gjithe komunitetin.

Ishte nje humbje e madhe per familjen dhe per te gjithe.

Familjaret kane njoftuar se:Me pikëllim ju njoftojmë se mbrëmë ka ndërruar jetë vëllau jonë më i dashur, Arlind Selajdin Kërçagu.

Varrimi bëhet nesër në varrezat e Rahovecit, për kohë e varrimit do të ju njoftojmë.