Nesa lufta vazhdon nafta do te shkoj 7euro.Parasahikimi i keq qe ben Kreshnik Spahiu

Nese lufta Rusi-Ukrain nuk mbaron probleme te reja na presin dhe cmime me te shtrenjta do vijn per ne dhe te gjithe bote. Ndaj pritet qe e ardhmja te jete me e veshtir dhe te njejten gje ka thene dhe politikani Kreshnik Spahiu.

Ai ka postuar nje foto ku shikohet se nafta eshte 2.5 euro.

Foto eshte bere ne Gjermani dhe cmimi eshte shume i larte. Dhe kjo rritje do te vazhdoj deri sa lufta te mbaroje.

Thuhet se sipas eksperteve nafta do te shkoj 7 euro por ky eshte nje parashikim dhe asgje nuk dihet me saktesi. Priten politika te forta nga Amerika dhe vende te europes qe te nderhyjne ne kete treg dhe ta rregullojne ate.

Shpresojme qe lufta te mbaroj se problemet nuk do kene te sosur kete pranvere.