Nesër vjen ne Shqipëri stuhia e madhe “Ciara”, ja çfarë parashikojnë meteorologët (Video)

Stuhia Kiara diten e neserme kalon ne Shqiperi dhe shpresojm se nuk do te kete probleme si ne vendet e tjera te Europes.

Diten e neserme afrohet stuia Kiara ne vendin tone dhe metereologja thote se vendi ynë do të mbetet në periferi të kësaj stuhie dhe ajo që paraqitet pro blematikë do të jetë dita e nesërme ku moti do te jete me vranesira dhe me reshje te lehta shiu gjate dites.

Por ne vendet veriore do te kete reshje shiu dhe debore.

Ndersa ne vendet bregdetare era do te sjell problematika dhe do te jete me shpejtesi 65-70 km/h

Duke qenë se kemi vranësira dhe reshje në gjithë territorin sigurisht që presim edhe rënien e temperaturave. Më i ndjeshëm do jetë gjatë mesditës së nesërme me të paktën tre gradë, kryesisht në territorin verilindor të Shqipërisë.

Ndersa ne fund jave moti do te jete me i kthjellet dhe dielli do te sjellje rritje te temperaturave.

Keshtu do te mbyllet dhe muaji shkurt me nje dimer te lehte thone sipnotikanet.

Per me shume shikoni videon