Pasta per festat tuaja. Receta me shije fantastike.

PËRBËRËSIT

Për tortën:
▢200 g gjalp
▢200 g miell
▢150 g qumësht të rrahur
▢3 veze
▢200 g sheqer
▢1 lugë çaji sode
▢25 g kakao
▢1 lugë çaji uthull
▢10 g bojë të kuqe
▢1 lugë çaji ekstrakt vanilje

Për kremin:
▢200 g pluhur sheqeri
▢125 g gjalp
▢200 gr krem ​​djathi
MËNYRA E PËRGATITJES

Udhëzimet dhe mënyrën e përgatitjes së recetës së tortës Red Velvet i gjeni në klipin e mëposhtëm! Ndiqni me kujdes për të arritur një recetë perfekte!

USHQYERJA PËR PORCION/COPË

Kalori: 566 kcal | Karbohidratet: 59 g | Proteina: 6 g | Yndyrë: 36 g | Yndyra e ngopur: 22 g | Yndyrna të pangopura: 2 g | Yndyrna të pangopura: 9 g | Yndyra e pangopur: 1 g | Kolesteroli: 141 mg | Natriumi: 417 mg | Kalium: 133 mg | Fibra: 1 g |Sheqeri: 41 g | Vitamina A: 1177 IU | Kalcium: 59 mg | Hekur: 2 mg