Rikthehet acari ne vendin tone, merrni masa, ja ditët më të ftohta që po vijnë

0
83

Java do te nise me mot te kthjellet dhe me vranesira te lehta ditet dp te jene me diell dhe me nje mengjes te ftohte.

E Hena dhe e Marta jane dite me temeperatura normale por gjate dites se Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Te Mërkurën nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin dhe java ne vazhdim pritet te jete me reshje shiu dhe vranesira .

Dhe ne vendet malore rikthehet reshje te lehta debore por nga dita e premte moti do te jete i kthjellet ne te gjithe vendin dhe temperaturat do te bien ndjeshem.