Sallatë me rukola dhe pomodorini

Përbërësit

2 gjethe sallatë jeshile
2 gjethe spinaq
6 gjethe rukola
4 copë domate qershi (të prerë përgjysmë)
1/2 copë shegë
100 gr djathë Gorgonxola
1 grusht kasjus
pak kripë

Përgatitja
Në një enë (pasi i keni larë mirë) ndani në pjesë të vogla sallatën jeshile dhe spinaqin. Shtoni rukolën dhe pomodorinit.Tani shtoni kokrrat e shegës dhe djathin gorgonzola. Trazojini mirë dhe shtoni Kasius nga “Krik Krak”, pak kripë dhe uthull balsamike. Shijojeni sallatën!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *