Shembet hoteli i madh i karantinës, 70 persona nën rrënoja

0
21

Koronavirusi eshte bere lajmi i dites te gjithe flasin per te dhe ai po shpenzon miliona dollar nga shtete te ndryshme te botes per ta ndaluar por nje lajm ndryshe vjen nga Kina.Por një hotel 5 katësh, i cili përdorej për të strehuar personat me koronavirus në karantinë, u rrëzua në Kinë diten e sotme. Sipas gazetës angleze, “Mirror”, hoteli ka zënë poshtë të paktën 70 persona.Dhe gjendja e tyre nuk eshte e mire.

Pas virusit ndodh dhe kjo ngjarje ne Kine.

Hoteli ndodhet në qytetin Quanzhou dhe ishte ndërtuar në vitin 2018 per te infektuarit e ndryshem.

Të paktën 28 persona janë nxjerrë nga rrënojat. Ende nuk dihet se përse është shembur godina. Forcat e sigurisë po tentojnë të shpëtojnë njerëzit e ngecur nën rrënoja.

Dhe shpresojne te gjejne jete njerezit.

Video