Shkojnë si azilante në Gjermani, por do habiteni: nusja me gjithe vjehrren ngelin shtatzënë për dokumenta

Gjithmone ne shqiptaret e kemi enderr te shkojme ne Europe, dhe cfare nuk bejne per pak dokumenta europiane. Jeta e veshtire ne Shqiperi ka bere qe ata te tentojne gjithnje te emigrojne jashte shtetit.

Nje histori shume e vecante ka ndodhur ne Gjermani ku vjerra dhe nusja e saj kane mbetur shtatzen per te perfituar dokumentat gjermane.

Gazetarja e Aldo Morning Show transmeton se vjehrra ishte ne moshe 38 vjec dhe ajo eshte martuar shume here per te bere dokumentat por nuk ja ka arrit qellimit.

Por kesaj here me mbetjen shtatzen ajo ka shanse per dokumenta.

Shikoni videon