Si ti beni tollumat ne shtepi. Receta hap pas hapi. Video

0
591

Tollumba te thjeshte

Përbërësit:
Sherbeti pergatitet ne fillim dhe lihet te ftohet:300 ml ujë, 450 g sheqer, Limon

Për brumin:

Ne fillim shtojme 600 ml ujë, 30 ml vaj vegjetal, 60 g sheqer ne nje tenxhere

Me tej shtojme 300 g miell, 60 g niseshte dhe 1 pakete vanilje Formohet brumi duke e pjekur ne
tigan

Pastaj i japim forme dhe skuqim ne vaj te nxehte

E kullojme nga vaji dhe menjerhere i hedhim ne sherbetin e ftohur.