Zi në Partinë Socialiste! Ndahet nga ish-kryetari i PS, deputeti jep lajmin e hidhur (EMRI)

Ditën e sotme ka ndërruar jetë Ruzhdi Duli, ish Kryetar i PS për Malësinë e Madhe.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti socialist Petro Koçi.

“Sot ne Malesi te Madhe eshte percjelle per ne banesen e fundit Ruzhdi Duli, ish Kryetar i PS per rrethin. Kontributi i tij ka qene shume i rendesishem. Kam bashkepunuar me te ne proceset e dinamikes se pasur politike dhe organizative te PS. Ishte nje socialist malesor i vendosur. I paharruar kujtimi i tij”, shkruan Koçi.