Briosh Të Shpejtë në Vetëm 10 Minuta – Receta më e Thjeshtë

Briosh / Kroasant / Molto

Duhen :
100 ml uje i ngrohte
1 luge sheqer
1 luge maja birre
50 ml qumesht
1/2 luge e vogel kripe
50 gr gjalp i bute
2-3 gota miell
50 gr gjalp per te lyer petet

Ndiqni videon hap pas hapi

I pjekim me 190 grade per 20-25 minuta .
Mos harroni te beni Subscribe 🔔 per me shume video dhe receta .
Faleminderit 🤗

Gatimet E Mires