Fitoi betejen me kancerin e gjirit. 70 vjecarja nuk ndalet dua trupin perfekt

70 vjecarja e cila ka qene nje mesuese e edukimit fizik nuk ndalet se kujdesuri per trupin e saj edhe pse ajo fitoi betejen me kancerin e gjirit.

Ajo eshte gjithmon aktive dhe thote se nuk duhet te dorezohesh te jetosh mire dhe te kujdesesh per jeten tende edhe nese je 70 vjec edhe pse ne kete moshe kam probleme nga gjunjt me artritin.

Kam gjithe jeten qe ushtrohem ne fitnes dhe nuk do ndalem deri diten e fundit te jetes.

Edhe pse jam gjyshe gjithmone e gjej kohen per veten time dhe ky 70-vjecar do te me gjeje ne forme.

Para disa vitesh ajo kishte bere nje mamografi rastesisht dhe zbuloi se ishte me kancer te gjirit te fazes se dyte edhe pse ndihesha e shendetshme dhe nuk kisha asnje simptom.

Por pas kimiove semundja ime filloje te largohej dhe beteja ime me kancerin po fitohej. Ndaj e bej kete histori publike per te dhene me shume energji tek femrat dhe te behen me te forta. Pasi pas veshtiresise do te vij dhe lehtesimi. Ndaj kujdesu per veten tende dhe mos u dorezo u shpreh gjyshja 70 vjecare. Shiko.news