‘Fillove dhe ti të zhvishesh e të përdridhesh’ Anxhela Peristeri i kthen përgjigjen që nuk pritej komentuesit

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Anxhela Peristeri publikoi këngën e re ‘Maraz’ ku u shfaq mjaft provokuese. Ajo ndan në rrjetet sociale shpesh momente nga koncertet e saj dhe foto sensuale Në njërin prej postimeve më të fundit të Anxhelës, nuk ka munguar as komenti i një prej ndjekësve të këngëtares, i cili ka…

Read More

Do i dashurojmë apo do i braktisim? Instagram dhe Facebook gati për ndryshime drastike!

Bëhuni gati për ndryshime të mëdha në rrjetet sociale! Mark Zuckerberg ka zbuluar një seri ndryshimesh në platformat sociale, përfshirë Instagram dhe Whatsapp. Këto ndryshime në dy prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, vijnë si një përgjigje për të gjithë kritikat të mbërritura në adresë të Zuckerberg se po cenon privatësinë e përdoruesve….

Read More

Frikase me Mish Pule

Një supë e thjeshtë, që mund ta gatuani me përbërësit më bazikë qe keni në frigorifer. Përbërësit 500 gr mish pule 100 ml kos 1 vezë 2 lugë gjelle miell piper kripë majdanoz Përgatitja 1 Zieni pulën në një tenxhere duke e rregulluar me kripë. 2 Miellin përzijeni me ujë në një tas që të…

Read More

Priten shira, ndryshon moti

Ndërkohë që Gadishulli i Ballkanit edhe këtë jave do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të nxheta me origjinë afrikane, Agjencia e Mjedisit ka paralajmëruar shira pothuajse të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, raporton Mirror. Paralajmërimi i nivelit “të kuq”, i organizatës për shira është në fuqi për Lumin Goyt, në Derbyshire, i cili mund…

Read More