Aktori i ‘Portokalli’ thumbon shume bukur Erion Isain: Të na falenderoje të paktën si kolegë

Erion Isai është i sapozgjedhuri për kryetar bashkie në Kolonjë. Kandidatura e tij ishte surprizë për të gjithë, pasi Isai nuk kishte background politik. Isai nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka falenderuar të gjithë personat që i kanë qëndruar pranë gjatë karrierës së tij si aktor. Ndër to është Bes Kallaku, Altin Basha, apo…

Read More

Pas pushimeve ekzotike, Marina Vjollca i kthehet ekranit, ku do e shohim

Pushimet ekzotike për Marina Vjollcën dhe Getoar Selimin duket se kanë përfunduar. Tashmë moderatorja i është rikthyer angazhimeve të saj profesionale. Ky fakt është bërë i ditur nga vetë ajo, përmes komenteve të shkëmbyera me të motrën në rrjetin social “Instagram”. “Se harrova me të thënë: Mirëmëngjes! Si u gdhive? Herët qenke zgjuar sot”- i ka…

Read More

Receta e paçes dibrane

Përbërësit 3 lugë gjelle miell misri 2 lugë gjelle gjalpë 3 gota lëng mishi 1 vezë 2-3 thelpinj hudhër 2-3 lugë gjelle uthull Kripë, piper Përgatitja Fillimisht kaurdisim miellin e misrit me gjalpë duke e trazuar me lugë druri. E lemë miellin të kaurdiset mirë derisa të marrë pak ngjyrë dhe më pas shtojmë lëngun…

Read More

Tortë me kafe dhe lajthi të pjekura

Kjo tortë me lajthi të pjekura, kafe është një alternativë e shkëlqyer për mëngjes ose për një vakt të ndërmjetëm gjatë ditës. Përbërësit: 150 gr lajthi të pjekura 100 gr sheqer 50 gr miell një filxhan kafe 1 vezë 5 gr pluhur pjekës për ëmbëlsira qumësht pak mjaltë Përgatitja: Rrihni të verdhën e vezës me…

Read More

Çorbë shkodrane

Përbërësit:  400 gr mish të grirë 2 filxhanë oriz 5 filxhanë lëng mishi 1 kokërr qepë ½ lugë gjelle salcë domate 3-4 lugë gjelle vaj Kripë, piper Gjethe dafine Përgatitja:  Kaurdisim fillimisht qepën derisa të zbutet duke e ndihmuar dhe me pak kripë. Sapo qepa të bëhet transparente shtojmë mishin e grirë dhe e kaurdisim…

Read More